UI (fudbal): "Orlovi" otpisali Meksiko

Reprezentacija Srbije savladala je Meksiko rezultatom 3:0 (1:0) i plasirala se u četvrtfinale fudbalskog turnira na 25. Univerzijadi.

UI (fudbal): "Orlovi" otpisali Meksiko Izvor: MONDO

Pred nekoliko stotina gledalaca na stadionu OFK Beograda, "orlove" je doveo u vođstvo Nenad Marinković, golom u 12. minutu.

Ekipa Branka Vukašinovića živjela je na "minimalcu" do same završnice, a onda se u sudijskoj nadoknadi vremena još dva puta zatresla mreža Meksikanaca. Branimir Kostić učinio je to u 94, a Vojo Ubiparip u 96. minutu!

Srbija je na startu takmičenja pobijedila Ganu službenim rezultatom 3:0, a onda izgubila od Velike Britanije (0:1).

Utakmica sa Meksikom u cjelini je bila vrlo dobra, iako se punih sat vremena igralo po jakom pljusku, u gotovo nemogućim uslovima. Gosti su znalački kreirali igru, ali se Srbija još bolje branila i iz kontranapada stvorila nekoliko povoljnih prilika.