LE: Žirkov ugasio "filipsovce"

Moskovski Dinamo pobedio slavni PSV golom u sudijskoj nadoknadi.

Dinamo iz Moskve jedini je tim iz Grupe E Lige Evrope koji posle dve odigrane utakmice uma stopostotan učinak. "Policajci" su na svom terenu u prvom meču 2. kola pobedili PSV iz Ajndhovena 1:0 (0:0).

Sve je na Himki areni mirisalo na podelu bodova. Tekao je treći minut sudijske nadoknade, a na semaforu je i dalje stajalo 0:0.

Ipak, domaćin nije odustajao i upornost mu se isplatila. Juri Žirkov dobio je šansu u 61. minutu, a treneru Stanislavu Čeršesovu odužio se na najbolji način - golom.

Džeron Zot, golman holandskog tima loše je intervenisao prilikom centaršuta sa desne strane, izbio je loptu pravo na nogu Žirkovu, koji je iz prve opalio po njoj i poslao je u bliži ugao, za pobedu i nova tri boda.

PSV je na taj način kažnjen za veliki promašaj Florijana Džozefzona u 70. minutu.

Napadač "filipsovca" uspeo je da obiđe golmana, preko kojeg je pao defanzivac Dinama, ali se spetljao i pogodio samo spoljnu mrežu. To je  do gola Dinama  bila najbolja šansa na utakmici.

U Grupi E, Dinamo ima šest bodova, PSV tri, dok će prve bodove u Ligi Evrope večeras osvojiti Panatinaikos ili Eštoril.