Herta beži od dna

Plavo-beli iz Berlina bolji od Štutgarta u prvom meču 7. kola Bundes lige - 3:2 (1:1).

Herta je zakoračila ka sredini tabele, a Štutgart ostao tik iznad opasne zone, gde je uostalom završio i prethodnu sezonu.

"Švabe" su ekspresno povele preko Lajtnera, izjednačio je Salomon Kalu iz nesmotreno skrivljenog penala u 22. minutu, da bi Berlinci rešili utakmicu iz dva kontranapada u drugom poluvremenu.

Iskusni Kalu je u 64. minutu bio previše vešt i brz za čuvare, a 10 minuta kasnije pogodio je i Berens, posle ubacivanja sa leve strane - između dvojice defanzivaca gostujućeg tima.

Autogol Vagnera u 83. minutu doneo je Štutgartu nadu u osvajanje boda, međutim, do kraja više nije bilo pravih prilika.