Henderson jači od VBA i sudije za pobedu Liverpula

Sjajni vezista crvenih lepom asistencijom, potom i golom, omogućio svom timu pobedu, iako su gosti iz Birmingema uspeli da izjednače iz neopravdano dosuđenog penala.

Džordan Henderson ove sezone igra odlično u dresu Liverpula, a protiv Vest Bromvič Albiona je bio najbolji na terenu.

Prvo je majstorski, petom, asistirao Adamu Lalani za 1:0 u poslednjim trenucima prvog poluvremena, zatim je i sam postigao pogodak za 2:1 (u 60. minutu), pošto je prethodno VBA izjednačio iz neopravdano dosuđenog penala koji je realizovao Saido Berahino (56).

Ponovo su se igrači Liverpula mučili da dođu do tri boda i ponovo je najslabija tačka bila defanzivna linija tima, ali je inspirisani Henderson uspeo da sačuva navijače od novog razočaranja.

Lazar Marković je ceo meč presedeo na klupi, na kojoj je do 64. minuta bio i Mario Baloteli, pošto je umesto njega šansu kao starter prvi put ove sezone dobio Adam Lalana.

Najviše uzbuđenje u subotu popodne viđeno je u Lesteru, gde je istoimeni domaćin dva puta vodio protiv poslednjeplasiranog Barnlija, ali su uporni gosti uspeli da osvoje bod - 2:2. Najviše zahvaljujući pogotku Rosa Valasa iz slobodnog udarca u šestom minutu nadoknade!

Svonsi, koji se iznenađujuće nalazi pri vrhu tabele, osvojio je "samo" bod protiv Njukasla. Slično kao u Lesteru, domaćin je dva puta vodio, ali je Papis Sise sa dva pogotka (u 44. i 75. minutu) doneo remi svom timu.

Sigurne pobede pred svojim navijačima upisali su Hal protiv Kristal Palasa i Sanderlend protiv Stouka.