Istorijska pobeda: Vojvodina prva na tabeli!

Sedma pobeda Voše u osam utakmica, što je novi najbolji rezultat u istoriji kluba.

Da li to zaista imamo tri kandidata za titulu prvaka u sezoni 2014/15?

Ne bi bilo fer govoriti suprotno posle sedme pobede Vojvodine u osam kola Superlige!

Voša će, bar do završetka utakmice Mladost Lučani - Partizan, biti prva na tabeli i nije nemoguće da kao prva ili druga dočeka nastavak šampionata i beogradski "večiti derbi", koji sledi posle pauze za utakmice reprezentacija.

U subotu uveče, nešto posle remija Crvene zvezde i Voždovca (2:2), Vojvodina je na "Karađorđu" u potpunosti nadigrala Novi Pazar. Konačan rezultat 1:0 (0:0) ne oslikava realno viđeno na terenu pred oko četiri hiljade navijača.

Strelac gola za 21. bod ekipe Zorana "Džimija" Marića bio je Slobodan Novaković, koji je u 54. minutu postigao prvi pogodak od kada se letos vratio u klub.

Novi Pazar je u finišu utakmice imao inicijativu i naizgled priliku da izbori prvi bod na četvrtom gostovanju u Novom Sadu, ali momci bivšeg trenera Vojvodine, Milorada Kosanovića, nisu imali stopostotnu šansu za gol tokom 90 minuta igre.

Kosanović je na debiju, pre sedam dana, deklasirao Jagodinu i Sima Krunića, ali je sada doživeo prvi poraz na klupi Novog Pazara, koji je računajući i period pre njega u seriji od četiri poraza u pet utakmica.

Voša sada ima 21 bod, jedan više od Crvene zvezde, a tri od Partizana, koji doduše ima dve utakmice manje - sutrašnju s Lučanima i neodigranu iz 7. kola, sa OFK Beogradom, u ulozi budućeg domaćina.

Jedini poraz ove sezone, Vojvodina je doživela kod kuće, od Crvene zvezde (0:1).