Kleo pogodio u Humskoj, Jokan se iznervirao

Generalna proba fudbalera Partizana pred start u kvalifikacijama za Ligu šampiona je uspjela. Manje-više...

Kleo pogodio u Humskoj, Jokan se iznervirao  Izvor: MONDO

Pred 5.000 navijača u Humskoj, Partizan je u prijateljskom meču savladao makedonski Rabotnički sa 2:1 (2:0), golovima Radosava Petrovića u 33. i Brazilca Klea u 44. minutu.

Poraz ekipe Rabotničkog ublažio je Vandeir de Oliviera u 64. minutu.

Partizan je poveo poslije maštovite i tečne akcije, koju je pokrenuo Nemanja Tomić, nastavio Brana Ilić, a Petrović je krunisao golom glavom.

Neposredno prije vodećeg gola, u 29. minutu, Rabotnički je ostao sa desetoricom na terenu, jer je jedan igrač gostiju isključen zbog povlačenja Lamina Dijare.

Odluci sudije najviše se usprotivio Slaviša Jokanović!

Trener Partizana tražio je od sudije da dozvoli Rabotničkom da uvede nekog drugog igrača i da utakmicu nastavi sa jedanaestoricom na terenu, ali se arbitar neumoljivo držao pravila, s obzirom na to da je riječ o zvaničnom meču.

Takav stav iznervirao je stratega crno-bijelih koji je očito želio da isproba neke varijante protiv kompletnog protivnika. Ipak, on je u utorak mogao da čuje i lijepe vijesti o reprezentativcu u svojim redovima, Ivana Obradovića, koji će prema riječima njegovog menadžera "99 odsto ostati u Humskoj", bar do kraja kvalifikacija za Ligu šampiona.

U posljednjem minutu prvog dijela, Kleo je postigao prvi gol u dresu Partizana na stadionu u u Humskoj. Poslije kornera, Brazilac se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i povisio je prednost Partizana na 2:0.

Iako brojčano slabiji, gosti iz Makedonije uspjeli su da smanje u 64. minutu, fenomenalnim golom De Oliveire.

Partizan je igrao solidno, imao je dosta šansi, koje nisu realizovane, ali bi navijači crno-bijelih svakako više želeli da lopte "ulaze" kad to bude potrebnije.

Partizan: Mladen Božović, Stevanović, Krstajić, Gavrančić, Djordjević, Petrović, Moreira, Ilić,Tomić, Kleo, Dijara.

Klupa: Radosavljević, Brežančić, Marko Jovanović, Knežević, Obradović, Kosorić, Ljajić, Vujović, Branislav Jovanović, Fejsa, Bogunović, Vašington.

Rabotnički: Naumovski, Vasko Božinovski, Sekuloski, Bojović, Ristov, Gligorov, Todorovski, Bobi Božinovski, Muarem, Vandeir de Oliveira, Savić.

Klupa: Bogatinov, Rodić, 5 Krstevski, Tuneski, Karlos Roberto Santos, Hose Karlos Gomes Filjo, Petkovski, Fabio Gilvan.

(MONDO, foto: partizan.rs)