"Hobotnica" De Hea za pobedu Junajteda

Mančester junajted - Everton 2:1 (1:0), nakon serije spektalularnih intervencija španskog golmana.

Šta je sve morao da odbrani David de Hea, kako bi Mančester junajted savladao Everton na Old Trafordu i prvi put ove sezone se probio na četvrto mesto...

Drugu uzastopnu ligašku pobedu rezultatom 2:1, nakon one protiv Vest Hema, golovima su doneli Anhel di Marija (27) i Radamel Falkao (62), ali tri boda je sačuvao De Hea sa tri vrhunske intervencije u finišu.

On je dva puta zaustavljao topovske udarce Liona Osmana sa petnaestak metara, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Tajler Bleket telom izblokirao šut Gereta Berija sa desetak metara, a De Hea paradom u istoj akciji sprečio Brajana Ovijeda da pošalje loptu pod prečku!

Everton je izjednačio na 1:1 preko Stivena Nejsmita u 55. minutu, ali mogao je to da uradi i u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Tada je Luk Šo zakasnio sa uklizavanjem Toniju Hibertu, sudija je pokazao na "belu tačku", a Španac "pročitao" Lejtona Bejnsa, koji je u Premijer ligi prethodno realizovao 14 od 14 penala.

Bejns se delimično iskupio centaršutom za pogodak Nejsmita, na kraju je to ipak bila slaba uteha.

Junajted je iz sedam mečeva sakupio 11 bodova, dok je Everton sa samo šest na 17. poziciji.