Majnc odoleo u Menhengladbahu

Borusija i Majnc podelili bodove, Volfzburg bolji od Augzburga.

Fudbaleri Borusije i Majnca igrali su u Menhengladbahu nerešeno 1:1, u utakmici 7. kola nemačke Bundes lige.

Domaćin je propustio priliku da pobedi i približi se vodećem Bajernu, a oba gola postignuta su još u prvom poluvremenu.

Nakon vođstva Borusije koje joj je doneo Maks Kruse u 15. minutu, Majnc je tačno posle pola sata igre izjednačio iz penala. Precizan sa 11 metara bio je Jonas Hofman.

Borusija je ostala trećeplasirana na tabeli sa četiri boda zaostatka za liderom, dok gosti na šestoj poziciji imaju dva boda manje od večerašnjeg rivala.

U ekipi Majnca srpski reprezentativac Filip Đuričić igrao je do 61. minuta.

Ranije danas Volfsburg je kod kuće pobedio Augsburg sa 1:0, a srpski napadač u timu gostiju Nikola Đurđić odigrao je poslednjih 10 minuta.

Tabela: Bajern Minhen 17 bodova, Hofenhajm i Borusija Menhengladbah po 13, Bajer Leverkuzen i Ajntraht Frankfurt po 12, Majnc i Volfsburg po 11, Hanover 10, itd.