U posljednjem kolu islandskog prvenstva, za titulu su se borili Hafnarfjordur i Stjarnan. Domaćinu odgovarao i bod, a onda je uslijedio šok u sudijskoj nadoknadi. Pogledajte…

Rijetko se dešava da u posljednjem kolu nekog prvenstva dva tima u međusobnom duelu odlučuju ko će biti šampion.

Upravo ovakva završnica desila se u prvensvtu Islanda (Urvalsdeild), kada su u meču posljednjeg, 22. kola igrali Hafnarfjordur i Stjarnan.

Domaći fudbaleri uoči posljednjeg kola imali su 51 bod i odgovarao im je remi, dok je Stjarnan, koji nikada do sada nije bio šampion, bio na dva boda manje i morao je da juri pobjedu.

Gosti su u 40. minutu poveli 1:0 golom Olafura Karla Finsena i imali pobjedu u rukama do 64. minuta, kada je na 1:1 izjednačio Škotlanđanin Stiven Lenon.

Pomislili su tada fudbaleri i navijači Hafnarfjordura da im se smiješi sedma titula u posljednjih deset godina, a onda je uslijedio šok za veliki dio prisutnih na stadionu Kaplakrikavolur.

U sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za goste. Hladnokrvni Finsen u 93. minutu bio je siguran sa 11 metara i svojim drugim golom na meču obezbijedio Stjarnanu prvo, istorijsko slavlje u islandskoj ligi.

Pogledajte…

...

Rejkjavik je najtrofejniji islandski klub sa 26 osvojenih prvenstava, šest manje ima Valur, dok su Akranes i Fram prvaci bili po 18 puta.