Šta je sa Dortmundom?!

Borusija u Kelnu doživela četvrti poraz u poslednjih pet kola. Bajern se igrao sa Verderom, Leverkuzen ispustio 3:0 u Štutgartu.

Borusija Dortmund u poslednje četiri sezone ima dve titule prvaka Nemačke i dva druga mesta, a sada se posle osam odigranih kola nalazi na korak od zone ispadanja!

Teško je objasniti šta se u domaćem prvenstvu događa sa ekipom Jirgena Klopa, koja u svojoj grupi Lige šampiona vodi sa maksimalnih šest bodova.

Činjenica je da su "milioneri" u poslednjih pet kola doživeli čak četiri poraza, uz jedva izboren remi protiv Štutgarta, kada su na svom stadionu gubili 0:2. U subotu su nastupili praktično u najjačem sastavu, sa Rojsom, Mkitarjanom, Kagavom, Humelsom... ali je Keln preko Simona Colera u 74. minutu stigao do pobedonosnog pogotka - 2:1!

Bajern je u nekadašnjem derbiju protiv Verdera potvrdio nameru da što pre osigura novu titulu. Zeleno-beli su savladani rezultatom 6:0, pa ukupna gol-razlika Bavaraca iznosi 21:2.

Dobra uvertira za gostovanje Romi u utorak!

Podvig dana napravila je ekipa Štutgarta, koja je na poluvremenu gubila od Bajer Leverkuzena 0:3 i onda u nastavku anulirala to vođstvo i osvojila psihološki veoma vredan bod.