Tadić sam "pregazio" Sanderlend!

Reprezentativac Srbije u pobedi nad Sautemptonom od 8:0 dao jedan i namestio četiri gola. Arsenal jedva do boda protiv Hala, Čelsi čuva vrh.

Dušan Tadić u subotu je postigao prvi premijerligaški pogodak nakon dolaska iz Tventea, dok je sa četiri asistencije, za samo 90 minuta, premašio svoj učinak iz prethodnih sedam kola zajedno!

Nekada najbolji dodavač holandske lige, nesumnjivo je među najzaslužnijima - ako ne i najzaslužniji - što Sautempton zauzima treće mesto na tabeli i tako prkosi prognozama od letos, u kojima je kao najgori scenario pominjana i borba za opstanak.

Jer, Sautempton je prodao sve udarne igrače iz prošle sezone (Lalana, Šo, Lovren, Lambert), pustio trenera, u prelaznom roku ostvario "čistu" zaradu od 35 miliona funti, a na terenu beleži još bolje rezultate!

Fenomen u najboljoj tradiciji Porta, kome je to polazilo za rukom iz godine u godinu.

U subotu je pred raspoloženim "svecima" pao Sanderlend, čiju katastrofu je najavio retko viđeni autogol Santjaga Verhinija u 12. minutu.

Do odlaska na odmor bilo je 3:0, a u nastavku je Tadić napravio šou, "poklon" golom za 6:0 i asistencijama za peti, sedmi i osmi pogodak domaćeg tima.

Čelsi je zadržao "plus pet" u odnosu na drugoplasirani Mančester siti, pobedivši Kristal Palas na Selhurst parku - 1:2, uz isključenja Dilejnija na jednoj i Aspilikuete na drugoj strani, u razmaku od samo dva minuta.

Španac je uoči poluvremena morao u svlačionicu zbog starta sa dve noge, a samo što je izašao sa terena, istim putem krenuo je i fudbaler Palasa, koji je nesmotreno zaradio drugu javnu opomenu.

Neke velike neizvesnosti nije bilo, jer je Kristal Palas do počasnog gola stigao u poslednjem minutu utakmice.

Pojačanje iz Mančester junajteda, Deni Velbek, u sudijskoj nadoknadi vremena je spasao slabi Arsenal poraza od Hala pred svojim navijačima - 2:2.

"Tobdžijama" je to treći uzastopni remi na stadionu Emirejts i ako su navijači mogli da prihvate 2:2 protiv Mančester sitija i 1:1 protiv Totenhema, bod u duelu sa "tigrovima" sigurno nije predznak naročito uspešne sezone.

Zanimljivo je da Arsenal na šestom mestu ima samo četiri boda više od Njukasla, koji je uprkos pobedi nad Lesterom - prvoj u aktuelnom šampionatu - ostao u zoni ispadanja!