Miha ispustio pobedu, Deki izgubio

Sampdorija u Kaljariju vodila 2:0, ali je ostala sa igračem manje i primila dva gola. Poraz Udinezea u Torinu, Honda i Milan slavili u Veroni.

Ekipa Sampdorije i dalje je treća na tabeli Serije A, ali je propustila šansu da Romi priđe samo na bod, a vodećem Juventusu na dva.

Izabranici Siniše Mihajlovića na Sardiniji su vodili 2:0 protiv Kaljarija već u finišu prvog poluvremena, ali je tok utakmice preokrenuo start Kaćatorea za penal i isključenje (drugi žuti karton) u 58. minutu.

Kaljari je sa 11 metara smanjio na 1:2, a potom iskoristio brojčanu nadmoć da stigne do remija.

Još jedna potvrda Mihajlovićevog dobrog rada je to što je Sampdorija pored Juventusa jedini neporaženi tim Serije A nakon sedam odigranih kola.

Udineze, na čijoj klupi kao pomoćnik sedi Dejan Stanković, izgubio je od Torina i spustio se na petu poziciju, a četvrti je Milan, koji je uz dva pogotka Keisukea Honde savladao Veronu u gostima - 1:3.

"Rosoneri" na četiri gostovanja ove sezone imaju dve pobede i dva remija.

Palermo je u sudijskoj nadoknadi vremena stigao do tri boda u susretu sa Ćezenom, što mu je prva pobeda od početka prvenstva. Atalanta je na sličan način šokirala Parmu i ostavila je na samom dnu tabele, sa tri od mogućeg 21 boda.

U nedelju uveče igra se derbi posrnulih velikana, Intera i Napolija.