Beskućnici BiH deklasirali "gaučose" na SP

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Reprezentacija beskućnika BiH u malom fudbalu, nakon što je u grupi A pobijedila Argentinu, Sloveniju, Kazahstan i Kanadu, te izgubila od Čilea, osvojila je drugo mjesto u grupi izborivši plasman u drugu fazu takmičenja.

Reprezentacija beskućnika Bosne i Hercegovine u malom fudbalu deklasirala je selekciju Argentine, rezultatom 8:1, na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Čileu.

Ekipa selektora Elmedina Škrebe, nakon što je u grupi A pobijedila Argentinu, Sloveniju (4:0), Kazahstan (9:2) i Kanadu (8:1), te izgubila od Čilea (1:7), osvojila je drugo mjesto u grupi izborivši plasman u drugu fazu takmičenja.

U nastavku Mundijala BiH će igrati u novoformiranoj grupi D, gdje će se boriti za jedno od prva dva mjesta koja vode u četvrtfinale. Naredni protivnik bh. tima biće Hong Kong.

Na šampionatu, koji će završiti do 26. oktobra u Santiagu,  učestvuju 42 nacionalna tima.