Njukaslu i Evertonu prijala gostovanja

U utakmicama 9. kola Premijer lige Everton kao gost bolji od Barnlija, Njukasl slavio u Londonu protiv Totenhema.

Gosti su imali više uspeha u Premijer ligi u nedelju popodne.

Everton je pobedio Barnli 3:1 (2:1), dok je Njukasl uspeo da sa dva gola u drugom poluvremenu preokrene rezultat i savlada Totenhem na Vajt Hart Lejnu 2:1 (0:1).

Najzaslužniji za treći trijumf "karamela" u sezoni bio je Samjuel Eto. Kamerunski internacionalac postigao je dva gola, prvi za vođstvo u četvrtom minutu i drugi pred sam kraj susreta za overu trijumfa.

Barnli je uspeo da preko Denija Ingsa izjednači u 20. minutu, ali je Romelu Lukaku posle samo devet minuta vratio prednost na stranu ekipe iz Liverpula.

Njukasl je konačno pobegao iz opasne zone.

"Svrake" su odigrale odličnu utakmicu u Londonu, gde su uspele da nadoknade minus iz prvog poluvremena i da upišu tek drugi trijumf u sezoni. Protivnik Partizana u Ligi Evrope poveo je u 18. minutu, pošto je Emanuel Adebajor postigao vrlo lep gol glavom.

Njukasl je posle odmora prikazao daleko bolju igru, a već u 46. minutu uspeo je da izjednači. Strelac je bio Sami Ameobi.

Nije se dugo čekalo na naredni pogodak. Crno-beli su u 58. minutu poveli preko Ajozea Pereza i tu prednost nisu ispuštali do kraja meča.

Barnli ostaje na začelju sa samo četiri boda, dok je Everton sada u gornjem delu tabele sa 12 bodova. Njukasl ima dva manje na sredini tabele, a Totenhem 11.