BUNDES: Postaje zanimljivo, Bajern opet remizirao!

Za razliku od nekoliko ranijih, aktuelno prvenstvo Nemačke moglo bi da bude mnogo uzbudljivije.

Prethodnih nekoliko sezona trku za tron Bundeslige vodila su uglavnom dva tima, Bajern i Borusija Dortmund. Ovo prvenstvo će, izgleda, biti zanimljivije...

Posle devet odigranih kola Bajern je prvi sa četiri boda prednosti u odnosu na čak tri tima - Borusiju Menhengladbah, Volfsburg i Hofenhajm.

Bavarci, međutim, već imaju tri remija, a poslednji je stigao ove nedelje, upravo protiv Borusije u Menhengladbahu - 0:0.

Zanimljivo, prethodna tri puta kada su ova dva rivala igrali međusobno kao prvi i drugi na tabeli u Menhengladbahu, domaćin je pobeđivao, pa se može reći da je Bajern i dobro prošao ovim remijem.

Gosti su, očekivano, imali veći posed lopte i više napadali, ali su domaći fudbaleri imali najbolju šansu. U 34. minutu Kruze se našao sam pred Nojerom, međutim, nije dobro zahvatio loptu, pa je golman Bajerna uspeo da sačuva svoju mrežu.

U drugom meču igranom u nedelju Volfsburg je bio siguran protiv Majnca pred svojim navijačima. "Vukovi" su slavili 3:0 za četvrtu uzastopnu pobedu u Bundesligi ove sezone.

U centru pažnje bio je brazilski štoper Naldo, prvo strelac u 15, a potom i asistent u 59. minutu za gol Ivana Perišića. Konačan rezultat postavio je Daniel Kaliđuri u 87, posle proigravanja Belgijanca Malande Ađea.

Volfsburg se probio na treće mesto nemačkog prvenstva, pošto ima bolju gol-razliku od Hofenhajma, koji je takođe sakupio 17 bodova u dosadašnjih devet mečeva, ali slabiju od Borusije Menhengladbah.