SERIJA A: Lacio u naletu, Napoli raspucan

Napoli primio gol posle 26 sekundi, pa onda pobedio 6:2! Lacio vezao i četvrtu pobedu. Inter, bez Vidića i Kuzmanovića, strepeo i sa igračem više.

U tri utakmice nedeljnog programa osmog kola Serije A koje su igrane od 18 časova nije bilo iznenađenja.

Inter je slavio u gostima protiv Ćezene (1:0), Lacio je na Olimpiku savladao Torino 2:1, a Napoli je, takođe kao domaćin, bio ubedljiv protiv Verone - 6:2.

Nije, međutim, od početka delovalo da će sve biti tako...

Verona je povela u Napulju posle samo 26 sekundi, golom Islanđanina Emila Halfredsona. Na 1:1 izjednačio je Marek Hamšik uoči odlaska na odmor, u 44. minutu, a potom je u drugom poluvremenu ekipa Rafaela Beniteza zaigrala mnogo bolje i efikasnije.

Hamšik je u 58. minutu doneo preokret, a onda su pogađali Gonzalo Iguain (tri puta) i Hose Kaljehon (jednom). Gosti su u međuvremenu uspeli da izjednače na 2:2, golom Lopeza u 66. minutu, ali je neizvesnost kratko trajala. Samo dva minuta, odnosno do prvog gola Iguaina.

Rezultat se "lomio" i u Rimu, pošto je Torino u 53. minutu preko Šveđanina Aleksandera Farnderuda uspeo da anulira prednost Lacija iz 15. minuta, stečenu golom Bilje. Domaći igrači su, ipak, ubrzo ponovo poveli, zahvaljujući iskusnom Miroslavu Kloseu.

Najmanje neizvesnosti bilo je u meču Ćezena - Inter, gde su gosti poveli golom Maura Ikardija u 32. minutu iz penala, koji je skrivio golman domaćih, Leali i zbog kojeg je dobio crveni karton. Prednost igrača više gosti su iskoristili tako što su se opredelili na odbranu svog gola.

Od srpskih fudbalera u ovim mečevima igrali su reprezentativci Filip Đorđević (Lacio, 90 minuta) i Nikola Maksimović (Torino, 90 minuta), dok su Nemanja Vidić, Zdravko Kuzmanović i Boško Janković ostali među rezervama.