Sevilja uz rame Barseloni! I to na koji način!

Fantastična završnica meča u Andaluziji, na sreću domaćih navijača... Sevilja - Viljareal 2:1.

Posle devet kola Primere vodeće mesto na tabeli dele Barselona i Sevilja!

Katalonci su u prednosti zbog bolje gol-razlike, ali da li je iko mogao da očekuje da će se ekipa sa stadiona Ramon Sančez Pishuan tako visoko kotirati? I to istovremeno dok je vodeća na tabeli Grupe G Lige Evrope.

Ekipa Unaija Emerija ove nedelje nije briljirala protiv Viljareala, ali je u triler završnici meča uspela da preokrene i pobedi 2:1 za trans na trbinama svog stadiona.

Posle ne mnogo zanimljivih skoro 80 minuta igre, "žuta podmornica" je povela pogotkom "rezerviste" Lusijana Vieta.

Delovalo je tada da su domaći fudbaleri propustili veliku šansu da se pobedom protiv osmoplasiranog tima na tabeli domognu vrha, međutim, usledio je obrt.

Igrači Sevilje nisu želeli da se predaju, napadali su, a to im se isplatilo prvo u 88. minutu, kada je smušeno delovala odbrana Viljareala, što je iskoristio Denis Suarez, a potom i u drugom minutu nadoknade, kada je Đovani dos Santos bio neoprezan i skrivio penal. Odgovornost je preuzeo Kolumbijac Karlos Baka, koji je svojim sedmim prvenstvenim golom ove sezone doneo ogromnu radost domaćim navijačima.

Sevilja će u narednom kolu igrati protiv Atletik Bilbaa u gostima, dok Barselona dočekuje Seltu. Tu je i "zahuktali" Real Madrid, koji gostuje u Granadi, kao i Valensija koja će igrati protvi Viljareala u gostima.

Ko zna kakav nas raspored na vrhu Primere očekuje narednog vikenda.