Vojvodina pobeđuje i u Kupu

"Lale" ranim golom došle do pobede protiv Slobode i plasmana u četvrtfinale Kupa Srbije.

Vojvodina pobeđuje i u Kupu Izvor: MN PRESS

Vojvodina trenutno deli prvo mesto na tabeli Jelen Superlige (sa Partizanom), a dobre rezultate Novosađani beleže i u Kupu Srbije.

Branilac trofeja plasirao se u četvrtfinale, pošto je na svom stadionu savladao drugoligaša Slobodu iz Užica - 1:0.

Gol odluke postigao je Enver Alivodić u 7. minutu, kada se lepo snašao na povratno dodavanje Lazara Veselinovića i šutirao iz okreta. Golman gostiju Čančarević uspeo je da dodirne loptu, ali nedovoljno da bi je sprečio da završi u njegovoj mreži.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi su pružili dobru partiju, dok je u nastavku meča opao tempo igre, a najopasnije šanse bili su "slobodnjaci".

Igrači Vojvodine uspeli su da nametnu ritam koji njima odgovara, da drže rivala daleko od svog gola i na taj način sačuvaju snagu za predstojeće mečeve u prvenstvu. Naredni će "lale" igrati protiv Partizana u Beogradu (nedelja, 19.00), tako da je za njih ovo bila lepa uvertira pred derbi....