DERBI: Sarajevu pobjeda (FOTO+VIDEO)

Sarajevo poslije pet godina posta savladalo Željezničar na "Grbavici" (1:2). Velkoski doveo goste u vođstvo, Hasanović izjednačio, a pobjedu bordo timu donio Duljević. Pogledajte golove i incidente na tribinama.

DERBI: Sarajevu pobjeda (FOTO+VIDEO) Izvor: Samir Cacan, mondo.ba

Fudbaleri Sarajeva slavili su u 104. prvenstvenom gradskom derbiju protiv Željezničara 2:1, ali opet igrači nisu bili u prvom planu, nego navijači zbog kojih je meč prekinut na 20 minuta.

Goste sa Koševa u vodstvo je u 13. minutu utakmice doveo Krste Velkoski, koji je od dolaska iz Rabotničkog najbolji strijelac Sarajeva sa šest golova ove sezone.

Izjednačio je Eldar Hasanović u 23. minutu susreta, da bi desetak minuta kasnije uslijedili huliganski ispadi.

Najprije je poslije nekoliko kraćih prekida zbog upotrebe pirotehničkih sredstava, utakmica prekinuta u 35. minutu, nakon što su se na tribinama sukobili gostujući navijači tzv. "Horde zla" sa pripadnicima policije.

Nakon policijske intervencije na tribini sa gostujućim navijačima sudija Muamer Bureković je poslao igrače obje ekipe u svlačionice. U sukobu sa policijom povrijeđeno je nekoliko navijača.

Nakon prekida u trajanju od gotovo 20 minuta, igrači su se vratili na teren. Do kraja prvog dijela nije bilo pogodaka i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku utakmice, klub sa Koševa je bio bolji od domaćina i konstatno pritiskao što je Haris Duljević krunisao golom u 69. minutu za pobjedu i bodovni priključak Sarajeva u trci za jesenjom titulom.

Ekipa Mehe Kodre za liderom Širokim Brijegom sada zaostaje samo jedan bod, s tim da klub sa. "Pecare" ima i utakmicu manje.

TOK UTAKMICE

95' Kraj. Pobjeda Sarajeva 2:1

92' Nova šansa za Duljevića, ali Antolović ponovo bolji.

90' Igra se posljednji minut.

76' Velika šansa za Sarajevo. Kontra gostiju Duljević sa ispred Antolovića, koji brani.

74' Sadikovića mijenja Turković. Umjesto Varee ulazi Bućan.

69' GOOOOOLLLLL Sarajevo ponovo vodi. Strijelac Duljević, koji je iskoristio grešku odbrane domaćih.

Duljevic

62 ' Žuti karton za Bogdanovića, nakon starta nad Puzigaćom.

58' Velkoski traži izmjenu. Umjesto njega u igri Duljević. Purić umjesto Radovca.

56' Sjajna šansa za Željezničar. Bajić sam ispred Bandovića, koji spašava svoj gol.

53' Sadiković pogađa stativu za domaćina.

50' Utakmica nastavljena.

49' Ponovo bakljada na sjevernoj tribini-prekid

- Žuti karton za Čolića.

-Počelo drugo poluvrijeme.

-Kraj prvog poluvremena.

45+15 Žuti karton za Memiju.

45+6 Prilika za domaće. Bajić šutira pored gola.

U slučaju sličnog incidenta biće ispražnjena sjeverna tribina.

- Izmjena u Sarajevu. Umjesto Cimirota ušao Berberović.

Izvor: mondo.ba

- Utakmica se ipak nastavlja. Igraće se 21. minut sudijske nadoknade.

- Fudbaleri obe ekipe su u svlačionicama. Još nema informacija da li će meč biti nastavljen.

- Par navijača traži pomoć hitnih službi.

33' Novi prekid. Sa tribina padaju predmeti u teren. Policija intervenisala na sjevernoj tribini gdje su navijači Sarajeva.

Igrači Sarajeva ispred sjeverne tribine, koja bi ako se ovako nastavi mogla biti ispražnjena.

27' Nova prilika za Bilbiju, ali ostaje 1:1.

25' Ono što ne želimo da vidimo. Navijači se gađaju bakljama.

23' GOOOOOLLLLL. Izjednačenje. Strijelac za domaću ekipu Hasanović.

Hasanovic

Izvor: Samir Cacan, mondo.ba

21' Okić ponovo u šansi, ali je loše primio loptu.

-Bakljada gostujućih navijača. Slave gol Velkoskog.

-Sarajevo vodi. Gol postigao Krste Velkoski.

Velkoski

12' GOLLLLLLLLLLLL

8' Sarajevo za sada konkretnije. Šut Okića sa 20 metara završava pored gola.

6' Prilika za Bilbiju, ali nema gola

Počeo je 104. derbi Željezničara i Sarajeva.

1' Navijači Željezničara petardom pogodili gomana Barajeva Bandovića. Sve u redu Bandović nastavlja meč.

Željezničar prije ovoga kola ima tri boda više od Sarajeva.

U dosadašnja 103 meča oba tima imaju po 30 pobjeda, dok su 43 susreta okončana neriješenim rezultatom. Gol razlika u duelima za bodove blago je na strani Sarajeva 121:118.

Sastavi timova:

Željezničar: Antolović, Čolić, Sadiković, Bogdanović, Kosorić, Zeljković, Tomić, Memija, Bajić, Hasanović, Varea.

Sarajevo: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Cimirot, Radovac, Stojčev, Okić, Velkoski, Bilbija.