Valensija kao nekad!

Pet klubova u Primeri u dva boda, među njima i Valensija, koju predugo čekamo da krene u borbu za titulu. Sosijedad u zoni ispadanja.

Niko ne kaže da će zauvek da traje, ali je sjajno dok traje!

Paklen tempo koji je nametnula Barselona, pa nastavio Real Madrid, u Španiji ove sezone prati pet klubova, koje dele dva boda.

Pobedom Valensije u predgrađu, Viljarealu, napravila se neviđena gužva među vodećim timovima La Lige - 1:3 (0:1).

Tu je i Valensija, klub koji je direktno odlučivao o prvaku Španije, ali i Evrope, pre oko 15 godina i koji je lepo ponovo videti u vrhu, a strast s kojom igraju fudbaleri Nunja Espirita Santa gotovo da garantuje da će se "slepi miševi" boriti za vrh do kraja šampionata.

Valensija je iskoristila nespretnost Manua Trigerosa u 6. minutu i njegov autogol koji je "otvorio" Viljareal na "Madrigalu", a posle je sve bilo lakše za goste iz centra grada.

"Žuta podmornica" morala je da se otvori, kako u sedam dana ne bi doživela i drugi poraz, posle onog u meču sa Seviljom (od 0:1, do 2:1, od 88. do 93. minuta), a kada se otvorila - primila je još dva gola.

Oba je dao Nemac albanskog porekla, Škodran Mustafi, pobednik Svetskog prvenstva u fudbalu. Prvi u 64, drugi u 73. minutu, kada je Viljarealu pretio najubedljivji poraz kod kuće od trofejnijeg rivala.

Čast domaćih sačuvao je Trigeros golom u 88. minutu, pa tako Viljareal sa dva uzastopna poraza ostaje na 14 bodova i klizi ka sredini tabele.

Srpski defanzivac u ekipi Viljareala Antonio Rukavina meč je presedeo na klupi.

Akteri večernjih mečeva bili su klubovi iz donjeg dela tabele, uključujući Elče i Levante, koji su uoči ovog kola bili na samom dnu.

Levante (imao četiri poraza kod kuće, uz gol-razliku 0:14) je pobedio Almeriju, a Elče istim rezultatom Espanjol, nakon čega je "fenjer" preuzela Kordoba, a u zonu ispadanja skliznuo prošle sezone učesnik Lige šampiona, Real Sosijedad.