SERIJA A: Lulić asistira, Klose pogađa

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Lacio u posljednjoj utakmici 10. kola Serije A pobijedio Kaljari i izjednačio se sa Sampdorijom na trećem mjestu. Senad Lulić dvostruki asistent.

Kako je sve djelovalo idealno za navijače Lacija u 26. minutu utakmice protiv Kaljarija. Njihov tim je vodio 3:0 i ništa nije nagovještavalo uzbudljivu završnicu na Olimpiku.

"Nebeskoplavi" su na kraju strijepili za tri boda, koja su im donijela skok na tabeli i proboj do diobe trećeg mjesta sa Sampdorijom Siniše Mihajlovića. Rimljani i Đenovljani imaju po 19 bodova, tri manje od Rome i šest od Juventusa.

Lacio - Kaljari 4:2 (3:0)!

Perfektnih sat vremena odigrao je Miroslav Klose. Nijemac je u sedmom minutu asistirao Stefanu Mauriju za vođstvo Lacija, a onda se i sam upisao u strijelce i to dva puta. Prvi put je pogodio u 25, a drugi u 26. minutu. Asistent mu je bio reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić.

Poslije odmora pojavili su se prvi problemi za domaćina. Edson Brafhajd je autogolom vratio nadu Kaljariju na samom početku drugog poluvremena (48. minut), a kada je Žoao Pedro smanjio na 2:3 u 84. minutu djelovalo je gosti mogu i do boda.

Ipak, Ederson je u drugom minutu sudijske nadoknade razriješio sve dileme oko pobjednika. Brazilac je samo četiri minuta prije toga zamijenio Maurija.

Filip Đorđević dobio je šansu u 62. minutu umjesto Klosea.

Kaljari je meč završio se igračem manje jer u 72. minutu isključen Segundo Ibarbo zbog udaranja Lulića laktom.