Džerard propušta Real, šansa Markoviću?

Menadžer Liverpula verovatno će sačuvati kapitena za subotnji okršaj sa Čelsijem.

Sa četiri poraza u 10 kola Premijer lige, Liverpul je već blizu kvote izgubljenih utakmica sa kraja prethodne sezone (šest).

To je za Brendana Rodžersa znak da ozbiljno razmisli o klupskim prioritetima, posebno što u subotu od 13.45 časova na Enfildu gostuje lider, Čelsi.

Menadžer Liverpula priznao je da postoji realna mogućnost da na gostovanju Real Madridu, u okviru 4. kola Lige šampiona, odmori kapitena Stivena Džerarda, kao i brzonogog Rahima Sterlinga.

Džerard je najiskusniji fudbaler "crvenih" i ove sezone je bio u prvih 11 na svim utakmicama Premijer lige i Lige šampiona.

"Imamo tri velike utakmice u razmaku od nedelju dana - Njukasl, Real i Čelsi. Moram da razmislim koliko smem da opteretim neke igrače, a istovremeno i da vodim računa o momcima koje smo doveli - ne da sede na klupi, nego da igraju. Staviću im do znanja da verujem u njih i pružiti im šansu. Kako drugačije da vidimo da li imaju kvalitet za Liverpul", rekao je Rodžers.

Britanski mediji spekulišu da bi na teren Santjago Bernabeua od prvog minuta mogli da istrče Lazar Marković i Adam Lalana, koji su plaćeni po dvadesetak miliona funti, ali u domaćem prvenstvu nisu imali veliku minutažu.

Rodžers je dodao da se u Liverpulu jasno zna koja takmičenja su najvažnija.

"Moram da budem odgovoran. Naši prioriteti su Premijer liga i Liga šampiona, baš tim redom".

Real vodi na tabeli B grupe sa svih devet bodova, dok su Liverpul, Bazel i Ludogorec osvojili po tri.

"Redsi" su pre dve nedelje na Enfildu izgubili od Madriđana 0:3 (0:3), pa je jasno da bi i u najjačem sastavu bili autsajderi na ovom gostovanju.

Borbu za drugo mesto u grupi i plasman u osminu finala vodiće krajem novembra u Bugarskoj i početkom decembra protiv Bazela kod kuće.