JSL: Atraktivni "zmajevi" osvojili Kruševac

Voždovac lepim golovima Džugurdića i Škerjanca savladao Napredak. Radnički 1923 odoleo u Lučanima, ali opet bez postignutog gola.

JSL: Atraktivni "zmajevi" osvojili Kruševac Izvor: MN PRESS

U prve dve utakmice 12. kola Jelen Superlige postignuta su samo dva gola. Oba u Kruševcu, gde je Voždovac savladao domaći Napredak 2:0.

U Lučanima, u duelu Mladost - Radnički 1923, mreže su mirovale, a osvojenim bodom teško da je bilo ko zadovoljan. Možda malo više gosti, koji su od 30. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Marka Perovića zbog prepirke sa sudijom.

Kragujevčani su ostali poslednji na tabeli i sa samo dva postignuta gola od početka sezone, dok je Mladost propustila odličnu šansu da preskoči OFK Beograd i Novi Pazar i probije se do petog mesta na tabeli. Ovako, uspeli su da obiđu samo Spartak koji u nedelju igra protiv Partizana u Subotici.

Voždovac je pobedom u Kruševcu pobegao iz zone ispadanja, a na 14. mesto poslao Napredak.

"Zmajevi" su slavili 2:0 zahvaljujući raspoloženom Milošu Džugurdiću, koji je u 22. minutu iskoristio asistenciju Stefana Babovića i posle dobrog prijema sa desetak metara loptu lepo poslao u mrežu. Potom je četiri minuta kasnije centrirao za "makazice" Davora Škerjanca.

Posao gostima dodatno je olakšala povreda dvojice fudbalera Napretka, Predraga Govedarice i Nemanje Janičića, koji su posle međusobnog sudara glavama doživeli potres mozga, pa su morali da budu zamenjeni.

Budite uz MONDO, jer ćemo u toku dana okačiti i video lepih golova ekipe Voždovca.