BUNDES: "Sedam plus" u selu...

Dramatičan susret odigrali su Hofenhajm i Keln u mestu od 3.272 stanovnika. Het-trik Milera za, naravno, novu pobedu Bajerna.

Fudbaleri Hofenhajma, kluba iz mesta od svega 3.272 ljudi i njihovi rivali iz Kelna, odigrali su najspektakularnije prvo poluvreme u Bundesligi, još od 1999. godine.

Tada su igrali Minhen 1860 - Šalke 04, bilo je 4:3 na poluvremenu, a 4:5 na kraju.

Ove subote popodne, u 11. kolu Bundeslige, Hofenhajm - Keln 3:3 na poluvremenu, 3:4 na kraju.

Goleadu je zatvorio defanzivac Kelna, Poljak Pavel Olkovski, koji je u 83. minutu postigao sedmi gol na meču, nakon što je već u 5. minutu izjednačio nakon pogotka Adama Salaja u dva minuta ranije.

Frajburg je u prvih devet kola osvojio pet bodova, a onda šest u dva. Drugu uzastopnu pobedu, ovaj klub ostvario je protiv Šalkea - 2:0, pogocima Gintera i Šmita.

Tim iz Gelzenkirhena odigrao je i 18. utakmicu u kojoj nije uspeo do pobede nakon što je gubio na poluvremenu (0-2-16).

Bajern Minhen rutinski je prošao kroz Frankfurt, gde je Ajntrahtu tri gola dao Tomas Miler, a onda na kraju i Đerdan Šaćiri za konačnih 0:4 i beg na sedam bodova od Menhengladbaha i Volfsburga.

Bar do nedelje...

Bajer je igrom "razbio" Majnc, ali je završeno 0:0. Domaćin je u Leverkuzenu uputio 24 udarca ka golu, najviše do sada u sezoni, ali nije uspeo da zatrese mrežu.