Suarez spasao Barselonu trećeg poraza u nizu!

Bilo je 1:0 na "Mediteraneosu" kada je Luis Enrike ubacio u igru Nejmara i Luisa Suareza...

Kockao se Luis Enrike, možda i sa celom sezonom, i izvukao se ovog puta.

Na gostovanju u Almeriji, trener Barselone odlučio je da od tri najveće zvezde u timu samo jednu ubaci u startnih 11, Lionela Mesija, a da odmori Nejmara Žuniora i Luisa Suareza.

To se umalo završilo trećim uzastopnim porazom Barse u Primeri...

Tek kada je na poluvremenu izveo iz igre Munira El Hadadija i Pedra Rodrigeza, a ubacio Nejmara i Suareza, uspeo je da preokrene tok utakmice i prekine niz poraza, započet u Madridu u derbiju sa Realom (3:1), a nastavljen kod kuće u meču sa Seltom (0:1).

Uz dve asistencije Suareza, prvo Nejmaru, a potom i Đordiju Albi: Almerija - Barselona 1:2 (1:0). Domaćini su poveli preko igrača Espanjola na pozajmici, Tivija Bifume, koji je u 37. minutu postigao prvi gol za novi klub, ali su bodove uzeli Katalonci, pogocima u 73. i 82. minutu.

Barselona je sada uslovno rečeno lider sa bodom više od Real Madrida.