Sautempton nastavlja da "kida"

"Sveci" golovima u poslednjih 15 minuta savladali Lester siti. Huan Mata "džoker" Mančester junajteda. Barnli upisao prvu pobedu, a Vest Hem propustio veliku šansu da bude treći na tabeli.

Posle prvih poluvremena četiri utakmice 11. kola Premijer lige golova nije bilo, ali su se u nastavku strelci probudili.

Nismo gledali goleadu kao što smo navikli, međutim, bitno je da nije postavljen negativan rekord...

Mreža se nije zatresla jedino u Londonu, gde je Vest Hem propustio odličnu priliku da na svom stadionu pobedom protiv Aston Vile učvrsti poziciju u vrhu i domogne se trećeg mesta.

Po jedan gol postigli su igrači Barnlija i Mančester junajteda, a dva puta mrežu rivala zatresao je sjajni Sautempton.

Barnli je zahvaljujući Ešliju Barnsu, koji je bio precizan u 50. minutu, stigao do prve pobede ove sezone. Savladan je Hal 1:0.

Junajted je zahvaljujući "džokeru" Huanu Mati uspeo da savlada borbeni Kristal Palas. Španac je na teren ušao u 63. minutu umesto Januzaja, a četiri minuta kasnije iznenadio je golmana Speronija udarcem sa 17-18 metara.

Uprkos tome što je bio oslabljen povredom nekoliko igrača, domaćin je dominirao tokom meča i imao mnogo više prilika, ali ko zna šta bi bilo da je Frejzer Kembel iskoristio sjajnu šansu u finišu prvog poluvremena, kada se našao sam pred golom De Hee i šutirao iznad prečke.

Sa sjajnim rezultatima ove sezone nastavio je drugoplasirani Sautempton. "Sveci" su igrali odlično protiv Lestera na svom terenu, međutim, golovi su stigli tek u finišu. Dva puta precizan je bio Šon Long. Prvo u 75, a onda i u 80. minutu. Dušan Tadić je odigrao ceo meč, ali ovaj put nije upisao asistenciju.

U prvom meču ovog kola, ujedno i derbiju,Čelsi je savladao Liverpul. Po rečima kapitena "plavaca", Džona Terija, velike zasluge za to imao je govor srpskog reprezentativca Nemanje Matića.