JSL: Vojvodina opet izgubila!

I to u Novom Sadu od Donjeg Srema.

Iz Pećinaca su došli u Novi Sad sa četiri uzastopna poraza, ali se kući vraćaju visoko podignutih ruku i sa osmesima.

U meču 12. kola Jelen Superlige Donji Srem je kao gost savladao favorizovanu Vojvodinu 3:2.

Dva puta su "lale" stizale prednost gostiju, ali nisu uspele i da izbegnu drugi uzastopni poraz, posle onog u prošlonedeljnom derbiju od Partizana.

U finišu prvog poluvremena Dino Šarac je šokirao navijače Vojvodine i doveo Donji Srem u vođstvu. Ubrzo po povratku sa odmora, tačnije samo minut po izlasku na teren, domaći fudbaleri uspeli su da izjednače preko Mijata Gaćinovića.

Nerešeno je stajalo na semaforu do 62. minuta, kada je Aleksandar Stanisavljević opet smestio loptu u mrežu Vojvodine. Novo izjednačenje usledilo je deset minuta kasnije, kada je Lazar Veselinović pogodio iz penala dosuđenog zbog igranja rukom.

Ni to, međutim, nije bilo dovoljno da se gosti predaju. Borbeni fudbaleri Donjeg Srema po treći put su poveli u 77. minutu, a strelac je bio Đuro Zec. Ispostavilo se da je to i poslednji gol u meču.

Pored izgubljenih bodova, Vojvodina je možda na neko vreme izgubila i najboljeg igrača Envera Alivodića, koji je u finišu prvog poluvremena zamenjen zbog povrede.

Ovim rezultatom, kao i remijem Crvene zvezde i Čukaričkog, najviše bi mogao da profitira Partizan ukoliko u nedelju savlada Spartak u Subotici.