Pobeda Reala pred Svetski kup

Iker Kasiljas odbranio penal pri vođstvu od 2:1, a Kristijano Ronaldo dokrajčio Almeriju.

Fudbaleri Real Madrida zabeležili su 20. uzastopnu pobedu u svim takmičenjima!

Na gostovanju Almeriji, u prvom meču 15. kola Primere, slavili su rezultatom 1:4 (1:2).

Isko je zatresao mrežu u 34. minutu, Versa izjednačio u 39, ali je Garet Bejl tri minuta kasnije obezbedio "kraljevskom" klubu prednost na poluvremenu.

Ključni detalj utakmice bio je penal za Almeriju u 62. minutu. Versa je tukao u levu stranu, Iker Kasiljas ga je "pročitao" i u velikoj meri slomio moral kandidata za ispadanje.

Kristijano Ronaldo, kome inače nije mnogo toga polazilo za nogom, uspeo je da uveća svoj golgeterski konto u 81. i 88. minutu. Golman Ruben postarao se da rezultat ostane 1:4, jer je u poslednjim minutima odlično intervenisao kod šuteva Bejla i Marsela.

Real se sada okreće nastupu na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku, gde će se u utorak u polufinalu sastati sa meksičkim Kruz Azulom (pobednik KONKAKAF Lige šampiona) ili australijskim Sidnej Vonderersima (pobednici Lige šampiona Azije).

Anćelotijevi puleni u Primeri su stekli pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barselonu, koja gostuje Hetafeu u subotu od 16 časova.

Almerija je sa 10 bodova u grupi timova na dnu tabele.