Junajted ne prašta, pogotovo Liverpulu!

Golovima Runija, Mate (iz ofsajda) i Van Persija, "đavoli" kaznili velikog rivala za promašaje - 3:0.

David De Hea odbranio je u 12. minutu udarac Rahima Sterlinga, a Vejn Runi minut kasnije pogodio za 1:0.

Mario Baloteli zatresao je prečku (uz još jednu odbranu fenomenalnog De Hee) u 66. minutu, Robin Van Persi sedam minuta kasnije kaznio lošu reakciju rivala, za konačnih 3:0.

Priča o pobedi Junajteda na raspevanomOld Trafordu nad Liverpulom mora pre svega biti i priča o velikim, ogromnim promašajima Liverpula. Tek onda može da se piše o dobroj igri Junajteda, umeću njegovih fudbalera i velikoj grešci sudije Martina Atkinsona, viđenoj u 40. minutu:

Van Persi prosledio je glavom loptu ka Huanu Mati, jedva vidljivo, ali dovoljno da ona dođe do Španca, na dva metra od gola. Španac je iskoristio dodavanje, pogodio za 2:0 i gol je priznat, jer su arbitri prevideli očigledan ofsajd i tako oštetile "Redse"