Centar Klivlend Kavalirsa Šekil O’ Nil izazvao je preko „Tvitera“ Dejvida Bekama na fudbalski okršaj u njegovom rialiti šou.
Košarkaš Šekil O’ Nil jedan je od najredovnijih posjetilaca društvene mreže „Tviter“ koju je nedavo iskoristio da izazove na dvoboj jednog od najpoznatijih fudbalera današnjice Dejvida Bekama.
„Dragi Dejvide, znam da si čuo za moj ’Shaq vs’ šou. Nikada nećeš postići gol protiv mene, izazivam te mali čovječe“, napisao je Šek na svom profilu.
Gorostasni centar pokrenuo je na TV stanici ABC rijaliti šou „Shaq vs“ („Šek protiv“) koji će početi s emitovanjem 18. avgusta, a u njemu će Šek ugostiti i takmičiti se protiv brojnih svjetskih sportista u njihovim disciplinama.
Njegovi protivnici, kako je objavljeno, biće američki plivač Majkl Felps, igrač američkog fudbala iz Pitsburg Stilersa Ben Retlisberger, penzionisani bokser Oskar De La Hoja, teniserka Serena Vilijams i brojni drugi sportisti.
Šeki O’Nil je odlučan da među njima bude i fudbaler Dejvid Bekam pa mu je vrlo brzo uputio još jedan poziv preko „Tvitera“:
„Dejvide, znam da me čuješ, nemoj da se plašiš. Nemoj da dva miliona ljudi čuje da se plašiš Šeka, bolje odgovori! Ako se bojiš, nabavi psa! Nikada mi nećeš dati gol“.
Šek nije objasnio kako je zamislio takmičenje protiv Bekama, ali očigledno je sebi namijenio ulogu golmana, a u tom slučaju Englezu sigurno ne bi bilo lako da postigne pogodak jer bi O’Nil „pokrio“ dobar dio gola.
Nakon što Bekam, inače veliki fan Los Anđeles Lejkersa i prijatelj Kobija Brajanta, s kojim Šek više nije u najboljim odnosima, nije odgovorio, O’Nil je jednostavno zaključio:
„Sada je i zvanično, Dejvid Bekam se plaši Šeka. On i treba da se plaši, jer mi nikada ne bi mogao zabiti gol!“
(MONDO)