PREMIJER BIH: Borac slavio u Laktašima

Utakmicama prvog kola počelo je osmo(zajedničko) izdanje fudbalske Premijer lige BIH.

PREMIJER BIH: Borac slavio u Laktašima Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca dobro su otvorili novu sezonu pošto su rutinski slavili u “komšijskom “ derbiju u Laktašima 2:0. Borac je pitanje pobjednika riješio još u prvom poluvremenu kada su golove postigli Stojan Vranješ i bivši igrač Laktaša Darko Ljubojević.
Leotar je sa minimalnih 1:0 savladao novajliju u Premijer ligi BIh Rudar iz Prijedora 1:0.

Meč u Trebinju počeo je sa 20 minuta zakašnjenja, pošto gosti nisu ispunili sve obaveze prema Savezu.
Aktuelni prvak Zrinjski poražen je u Gradačcu kod Zvijezde 2:0, Velež je bio ubjedljiv protiv Travnika (5:0), a blistao je kapiten domaćeg tima Zaimović, koji je postigao dva gola.

Željezničar je u gostima golom Mešanovića savladao Čelik pred 7.000 navijača, dok su  Olimpik i Modriča podijelili bodove.