Bajern opet bez pobede!

Ali, sa desetoricom od 17. minuta i to u derbiju protiv Šalkea. Volfsburg nije iskoristio veliku šansu da se primakne lideru.

Fudbalerima Bajern Minhena se izgleda uopšte nije vraćalo na teren sa zimskog odmora!

Posle ubedljivog poraza od drugoplsiranog Volfsburga (1:4) usledio je remi sa četvrtoplasiranim Šalkeom i to na Alijanc areni - 1:1.

Imajući u vidu početak utakmice i crveni karton za Žeroma Boatenga već u 17. minutu, zbog prekršaja kao zadnjeg igrača odbrane, kao i potom promašeni penal Čupo-Motinga (odbranio Nojer) može se reći da su Bavarci još i dobro prošli...

Nije, međutim, odnos snaga na terenu bio kao da su gosti brojčaniji.

Bajern je konstantno napadao i prvi poveo. Dogodilo se to u 67. minutu, kada je Arjen Roben udarcem glavom na centaršut iz kornera zatresao mrežu.

Tek tada igrači Šalkea počeli su da pritiskaju protivnika, što im se ubrzo i isplatilo. U 71. minutu, na identičan način kao Roben, Hevedes je izjednačio.

Posle toga gosti su se ponovo povukli, a odbrana u kojoj je ceo meč bio Matija Nastasić nije opet poklekla.

Remi Bavaraca mogao je da iskoristi Volfsburg i priđe na "samo" šest bodova zaostatka, međutim, "vukovi" su takođe igrali 1:1.

I to su tek u finišu uspeli da osvoje bod u Frankfurtu, zahvaljujući pogotku De Brujna u 88. minutu. Prethodno je Ajntraht poveo u 58, preko Ajgnera koji je iskoristio lep solo-prodor i asistenciju Takašija Inuija.

Identičan rezultat kao u pomenute dve utakmice - 1:1, viđen je i u Hanoveru, gde je domaćin igrao sa Majncom.

Jedinu pobedu u četiri utakmice igrane u utorak uveče ostvarila je Borusija Menhengladbah, koja je kao domaćin bila bolja od Frajburga 1:0. Strelac odlučujućeg gola bio je Patrik Herman u 23. minutu. Ovom pobedom Borusija je pretekla Šalke na tabeli.