LE: Poraz Slavije za oproštaj!

Slavija iz Istočnog Sarajeva oprostila se od evropskih takmičenja novim porazom od slovačkih Košica (3:1).

LE: Poraz Slavije za oproštaj! Izvor: MONDO

Nakon pobjede Slovaka na Koševu (2:0) u prvom susretu trećeg pretkola Lige Evrope, predstavnik BiH najavio je da u Košicama neće igrati s bijelom zastavom, što su i opravdali u većem dijelu utakmice.

Ipak, neiskustvo zbog kojeg su primljeni pogoci na početku prvog, ali i startu odnosno samom finišu drugog poluvremena označili su kraj snova tima iz Istočnog Sarajeva o daljem evropskom putu.

Nije dobro počelo za izabranike Zorana Erbeza. Već u prvom napadu domaćina, strijelac prvog gola iz Sarajeva, Jan Novak ponovo je zatresao mrežu "sokolova" – 1:0.

Bez obzira na šokatan početak meča, gosti su 15 minuta kasnije uspjeli da izjednače pogotkom Dejana Đermanovića.

I nisu stali, odlično su parirali favorizovanim Košicama. Goran Simić, Gruzijac Levan Kutalija i Đermanović propustili su vrlo dobre prilike, pa je rezultat nakon prvih 45 minuta lako mogao da bude u korist tima iz Istočnog Sarajeva.

Međutim, u nastavku utakmice ekipa Jana Kozaka ponovo je došla u vođstvo pogotkom kapitena Petera Bašiste, koji je ugasio i poslednju nadu Slavije da se može domoći četvrtog pretkola Lige Evrope.

U sudijskoj nadoknadi vremena, kad su Erbezovi momci jedva čekali kraj, tačku na pobjedu Košica stavio je Robert Cicman.

"Sokolovi" sada mogu samo da žale što na Koševu nisu uspjeli da ostvare povoljniji rezultat jer po prikazanoj igri u prvom poluvremenu, nisu slabiji tim od Slovaka.

Ovo je treći evropski poraz Slavije u istoriji kluba, nakon što je 2007. godine eliminisana od rumunskog Ocelula (3:0) u Intertoto kupu.

KOŠICE - SLAVIJA 3:1 (1:1)

STRIJELCI : Novak 2, Basista 56, Cicman 90 - Đermanović 17

SLAVIJA: Lučić, Benović, Stanković, Regoje, Arsenijević, Todorović, Simić, Šešlija, Šćepanović, Kutalija i Đermanović. Trener: Zoran Erbez

KOŠICE: Šreng, Kiš, Kaminski, Karaš, Dobijas, Milinković, Cicman, Vijazanko, Novak, Bašista i Škutka.
Trener: Jan Kozak