BUNDES: "Vukovi" opet grizu

Zvijezdan Misimović je načeo, a Grafite dokusurio Štutgart za tri boda Volfsburga na premijeri nove sezone Bundeslige - 2:0 (0:0).

BUNDES: "Vukovi" opet grizu Izvor: MONDO

Na Folksvagen areni u Volfsburgu, svečanom ceremonijom, označen je početak novog šampionata Njemačke. Kako tradicija nalaže, sezonu je otvorio aktuelni prvak, a protivnik mu je bio trećeplasirani tim iz prošlog prvenstva, Štutgart.

U ravnopravnoj igri nije bilo mnogo šansi, a kada već nije mogao najubojitiji tandem lige Edin Džeko - Grafite, "švabe" je načeo najbolji asistent, Zvijezdan Misimović. On je preciznim udarcem sa 16 metara u 71. minutu savladao Jensa Lemana i nagovijestio epilog derbija prvog kola.

Kada su kasnije gosti ostali sa igračem manje na terenu, jer je trener Markus Babel izvršio sve tri izmjene prije nego što se povredio Kristijan Treš i morao da napusti igru, "vukovi" su ih ugrizli i drugi put.

Grafite je protutnjao pored Serdara Tašija, izašao sam pred Lemana i matirao ga u 82. minutu za konačnih 2:0.

Za Volfsburg je debitaovao novajlija iz Marseja, Karim Zijani, dok je Obafemi Martins utakmicu presjedio na klupi. Za "švabe" su igrala pojačanja, Pavel Pogrebnjak i Aleksandar Hleb.