Kaka zaigrao, Raul i Ronaldo pogađali

Fudbaleri Real Madrida savladali su domaći Toronto sa 5:1 u prijateljskom meču odigranom u noći sa petka na subotu u Kanadi.

Kaka zaigrao, Raul i Ronaldo pogađali  Izvor: MONDO

Dva gola za "kraljevski" klub dao je kapiten Raul u 13. i 26. minutu, a po jedan Kristijano Ronaldo u 19, Karim Benzema u 65. i Arjen Roben u 86 minutu meča.

Počasni pogodak za Toronto postigao je rezervista Gabe Gala u 75 minutu.

U madridskom timu debitovali su Brazilac Kaka koji je u junu prešao iz Milana, kao i španski reprezentativac Chabi Alonso, doskorašnji igrač Liverpula.

Pred 22.000 gledalaca na "BMO fildu" Real Madrid je održao fudbalsku lekciju kanadskim profesionalcima dokazujući da su najbolji evropski klubovi još uvijek neuporedivo bolji od severnoameričkih.

Jedan od uslova gostovanja Reala bio je da se vještačka trava na kojoj igra Toronto zamijeni prirodnom, što je i učinjeno.

Dan uoči utakmice trening jednog od najskupljih timova sveta posmatralo je 18.000 gledalaca koji su platili po 15 kanadskih dolara za ulaznice.

Najjeftinija karta za utakmicu bila je, međutim, 10 puta skuplja.

Kratku prekookeansku turneju Real Madrid završava u nedjelju gostovanjem u Vašingtonu gde će odigrati meč protiv Di Si Vašingtona.

I Toronto i Vašington su članovi istočne konferencije MLS američko-kanadske profesionalne fudbalske lige.

Sa 27 bodova iz 20 utakmica Toronto trenutno zauzima treće mjesto na tabeli sa bodom zaostatka iza Vašingtona.

Toronto je u utorak u Portoriku eliminisan u kvalifikacijama za Ligu šmpiona Konkakaf (CONCACAF) zone.