Tevez zaigrao, Liverpul dobio lekciju

Mančester Siti i Liverpul odigrali su poslednje pripremne mečeve pred start Premijer lige naredne nedelje.

Tevez zaigrao, Liverpul dobio lekciju Izvor: MONDO

Prvi su dobili Seltik na svom terenu 2:1, a drugi doživjeli poraz istim rezultatom od Atletiko Madrida, takođe u ulozi domaćina.

Argentinski napadač Karlos Tevez debitovao je u subotu u dresu Sitija, nedugo nakon što se oporavio od bizarne povrede, koju je zaradio na turneji "građana" u Južnoj Africi, gdje je u hotelu nezgodno pao u kadi prilikom tuširanja.

Teveza je u 65. minutu u vatru gurnuo menadžer Mark Hjuz umjesto Velšanina Krega Belamija, strijelca pobjedničkog gola iz 50. minuta uz velike ovacije navijača.

Prethodno je u 15. minutu Geret Beri doveo Mančester u vođstvo, da bi devet minuta kasnije Kris Kilen poravnao na 1:1.

Tevez je često bio meta verbalnih napada menadžera "crvenih đavola" Aleksa Fergusona od odlaska sa Old Traforda, a iskusnog stručnjaka najviše je razbjesnio veliki bilbord na kome su navijači Sitija zahvalili Tevezu na dolasku iz omraženog tima.

Na njemu se nalazi Argentinac u dresu Sitija sa natpisom: "Dobro došao u Mančester"!

U istom terminu u subotu, Liverpul je u najjačem sastavu sa Stivenom Džerardom, Havijerom Maskeranom, Dirkom Kujtom, Fernandom Toresom i ostalima dobio vaspitnu od Atletiko Madrida i to na sred "Enfild Rouda".

Serhio Kun Aguero doveo je "jorgandžije" u vođstvo u 14. minutu, da bi do poluvremena najbolji strijelac španske Primere u prethodnoj sezoni, Urugvajac Dijego Forlan, udvostručio prednost.

Ekipa Rafaela Beniteza, koja blago rečeno bilježi prosječne rezultate u predsezoni, uspjela je do kraja samo da ublaži poraz. Strijelac u 81. minutu bio je Lukaš Leiva.