PREMIJER BiH: Gostima ni gol

Slavija pobjedom počela novu sezonu Premijer lige BiH. "Sokolovi" bolji od Zvijezde (2:0), Modriča od Sarajeva (3:0), a Željo od Širokog (1:0).

PREMIJER BiH: Gostima ni gol Izvor: MONDO

Zbog dvoboja sa Košicama u kvalifikacijama za Ligu Evrope, klub iz Istočnog Sarajeva propustio je prvo kolo, ali je u nedelju odlično krenuo i osvojio prva tri boda.

Na svom stadionu izabranici Zorana Erbeza savladali su gradačačku Zvijezdu rezultatom 2:0.

Slavija je u 16. minutu stigla do prednosti pogotkom Todorovića, da bi gol za konačnih 2:0 i ovjeru trijumfa postigao Radovanović 15 minuta prije kraja.

Drugi predstavnik BiH u Evropi, ekipa Sarajeva istrošila se protiv švedskog Helsingborga u velikom trijumfu sa penala i plasmanu u četvrto kolo bivšeg Kupa UEFA, pa je lako položila oružje na stadionu "Milan Jelić" u Modriči.

"Uljari" su nad ekipom Mehmeda Janjoša upisali rutinsku pobjedu rezultatom 3:0.

Domaćin je terensku inicijativu krunisao u 28. minutu pogotkom Stajića, da bi isti igrač nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca 20 minuta prije kraja prelomio utakmicu.

Kujundžić je u samom finišu samo ovjerio pobjedu Modriče.

Sarajevski Željezničar je u derbiju drugog kola Premijer lige pobijedio Široki Brijeg minimalnim rezultatom 1:0 i izjednačio se na tabeli sa Veležom i banjalučkim Borcem.

Gol odluke na "Grbavici" postigao je Mešanović u 84. minutu.

Gosti sa "Pecare" su do isključenja Mišića zbog dva žuta kartona u 71. minutu, bili mnogo bolji rival u nedelju uveče, čak su propustili odličnu šansu u finišu prvog poluvremena kada je Šilić pogodio prečku.