Bajern još jednom bez milosti

Bavarci u seriji od tri pobede u Bundes ligi, uz gol-razliku 16:0. Šalke ispustio pobedu u 92. minutu, a Leverkuzen u 94, pogotkom golmana Augsburga!

Ništa novo u Bundes ligi!

Bajern posle lošeg početka prolećne polusezone (poraz u Volfsburgu, remi protiv Šalkea) ruši sve pred sobom, a veća grupa timova bori se za plasman u Ligu šampiona i Ligu Evrope.

O prvom mestu na tabeli niko i ne razmišlja, pošto čak i drugoplasirani Volfsburg, doduše uz utakmicu manje, zaostaje za liderom 11 bodova.

Bajern u poslednja tri kola ima isto toliko pobeda, a posle 2:0 u Štutgartu i 8:0 protiv Hamburgera "stradao" je i novajlija Paderborn, na svom stadionu - 0:6!

Domaćin je kod penala u 63. minutu ostao sa igračem manje i od tog trenutka primio četiri gola. Prvi bundesligaški pogodak u karijeri postigao je dvadesetogodišnji krilni igrač Mičel Vajser.

Šalke je propustio šansu da izbije na treće mesto, odigravši na Auf Šalke areni 1:1 sa Verderom.

Gosti su izbegli poraz posle pet uzastopnih pobeda golom Sebastijana Prodla u sudijskoj nadoknadi vremena. Matija Nastasić odigrao je ceo meč za "rudare".

Na još bolniji način bez pobede je ostao Bajer Leverkuzen. Augsburg je u 94. minutu izjednačio na 2:2, preko golmana Marvina Hica, koji je došao u kazneni prostor "farmaceuta" i našao se na pravom mestu.