Fiorentina "pregažena" u Rimu

Lacio pred svojim navijačima naneo najteži poraz Fiorentini ove sezone. "Nebeskoplavi" pobedili 4:0. Igrali Dušan Basta i Nenad Tomović. Juventus jedva pobedio Sasuolo.

Lacio je u ponedeljak uveče na Olimpiku, u 26. kolu Serije A, napravio veliki korak u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona (prve tri pozicije, dve direktno, treća u kvalifikacije).

"Nebeskoplavi" pobedili su Fiorentinu 4:0 (1:0) i timu iz Firence pobegli na četiri boda prednosti. Lacio je trenutno sa Napolijem na deobi trećeg mesta sa 46 bodova, četiri manje od gradskog rivala Rome.

Derbi 14. kola obeležila je superiorna igra Lacija u drugom poluvremenu, mada je domaći sastav već posle 45 minuta ima prednost, jer je Lukas Bilja na samom početku meča, u šestom minutu, savladao Neta.

Antonio Kandreva je u 65. iskoristio penal, a onda je na scenu stupio veteran iz Nemačke Miroslav Klose. Sjajni napadač je do kraja utakmice dva puta pogodio mrežu (u 75. i 85. minutu).

Lacio je i u prvom duelu protiv Fiorentine, na stadionu Artemio Franki, pobedio 2:0.

Pobedi Rimljana doprineo je i srpski reprezentativac Dušan Basta, koji je odigrao celu utakmicu, kao i Nenad Tomović u sastavu gostiju, koji je skrivio penal u 65. minutu.

Juventus je i dalje ubedljvi lider Serije A. "Stara dama" nije plesala u ponedeljak uveče protiv Sasuola, ali je opet stigla do vredne pobede golom u finišu utakmice. Pol Pogba je fantatstično zategao malo izvan šesnaesteraca i pogodio mrežu u 82. minut.