PREMIJER: Drogbina "remek-djela" spasila Čelsi

Didije Drogba je sa dva remek-djela donio pobjedu Čelsiju protiv Hal sitija (2:1) na startu nove sezone Premijer lige.

PREMIJER: Drogbina "remek-djela" spasila Čelsi Izvor: MONDO

Reprezentativac Obale Slonovače najprije je iz slobodnjaka anulirao vođstvo gostiju, da bi u sudijskoj nadoknadi iz "mrtvog ugla" lobovao golmana Boaza Majhila za prva tri boda!

Poslije osvojenog trofeja na Komjuniti šildu, izabranici Karla Anćelotija, od starta subotnjeg meča žestoko su krenuli prema golu gostiju.

Međutim, Hal je uprkos inicijativi domaćina prvi stigao do prednosti pogotkom Stivena Hanta u 28. minutu na njegovoj premijeri u narandžasto-crnom dresu.

Kapiten "tigrova" Džordž Boateng uputio je oštar udarac sa ivice šesnaesterca, lopta se kao u karambolu odbila do irskog napadača, koji je s pet, šest metara pospremio u mrežu Pitera Čeha - 1:0.

Devet minuta kasnije, najagilniji u plavom taboru, Didije Drogba iz slobodnog udarca je majstorski, preko živog zida, pogodio donji lijevi ugao gola Boaza Majhila - 1:1.

Čelsi je u nastavku još žešće napadao, ali su izabranici Fila Brauna odoljeli svim atacima do drugog minuta sudijske nadoknade.

Tada je Drogba prošao po lijevoj strani i uputio centaršut iz mrtvog ugla, koji je bio neuhvatljiv za golmana "tigrova" - 2:1.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović meč je presjedio na klupi za rezervne igrače.

U popodnevnim terminima igra se još sedam utakmica, od kojih će zanimljivo biti u Blekburnu, gde dolazi Mančester siti, koji je najviše kupovao ovog leta, ali i susret Evertona i Arsenala.

Šampion Mančester junajted u odbranu titule, kreće sa Old Traforda u nedelju protiv novog člana elite Birmingema, a epitet derbija prvog kola dobio je nedeljni meč između Totenhema i Liverpula na Vajt Hart Lejnu.