Bajernu falilo 28 golova, dao 4!

Prvi put kada ni Roben, ni Riberi nisu bili u startnoj postavi u isto vreme, Bajern je uspeo da pobedi. I to ubedljivo... Šalke nastavio da igra prosečno u Bundesligi.

I to je uspelo Pepu Gvardioli!

Odredio je sastav za vruće gostovanje na severu, protiv ekipe u odličnoj formi, koji je Bajernu doneo prvu pobedu u zvaničnoj utakmici u kojoj nisu u isto vreme igrali i Arjen Roben i Frank Riberi.

A, ta serija trajala je duže od Gvardiolinog boravka u Minhenu.

Roben i Riberi morali su zbog povreda da napuste teren pre vremena u sredu, u demoliranju Šahtjora u revanš meču osmine finala Lige šampiona (7:0), ali to nije poremetilo šampiona Nemačke koji je u 25. kolu Bundeslige zabeležio šestu uzastopnu ligašku pobedu.

Verder Bremen - Bajern Minhen 0:4 (0:2). Golove za lidera postigli su Tomas Miler u 24. i David Alaba u 45. minutu, što je bio jubilarni, 100. gol ekipe ove sezone u Bundesligi, a potom je domaćina dokusurio i Robert Levandovski sa dva pogotka u drugom poluvremenu (76. i 92. minut).

Verderu, koji je gosta dočekao sa 16 od 21 mogućeg boda u 2015. godini, ostaje sećanje na rezultat 2:5 u Minhenu ostvaren 2008. posle čega je počela surova serija Bajerna, intenzivirana u poslednje vreme. Ovo je bila peta pobeda Bavaraca u nizu uz gol razliku 28:3.

Poslednji put kada je Verder pobedio najtrofejniji tim Nemačke na "Vezeru" bila je 2006. godina.

Pre ove subote, Bajern je bez Riberija i Robena imao skor 0-1-2, a koliko je konkretnog učinka nedostajalo na terenu govori i podatak da su njih dvojica ove sezone postigli 28 golova i namestili 20 (Roben 19+10, Riberi 9+10).

Fudbaleri Šalkea, koji su zadivili fudbalsku Evropu pobedom u Madridu nad Realom od 3:4, koja im ipak nije donela plasman u četvrtfinale Lige šampiona, nastavili su sa prosečnim izdanjima u Bundesligi, gde se i dalje bore za plasman u evropsku elitu dogodine.

Na "Olimpijaštadionu" u Berlinu, gde će ove sezone biti odigrano finale Lige šampiona, Herta je osvojila bod protiv takođe plavo-belih iz Gelzenkirhena - 2:2 i to zahvaljujući golu Džoela Matipa u 90. minutu, koji je poništio kasno vođstvo tima iz prestonice, stečeno preko Japanca Genkija Haragučija (82).

Domaćin je dva puta vodio, gost se dva puta spašavao, ali nije uspeo da prekine lošu seriju rezultata na gostovanjinma gde Šalke ove sezone ima 3-2-7.

Poslednju pobedu van svog stadiona tim iz Gelzenkirhena zabeležio je 17. decembra protiv Paderborna. U posednjih pet kola, Šalke ima jednu pobedu, dva remija i dva poraza.