BUNDES: Novi remi Bajerna, preokret "vukova"

Kao po pravilu, još jedno prvenstvo Njemačke počelo je nesigurnim partijama Bajerna i bodovnim saldom ispod uvijek velikih očekivanja.

BUNDES: Novi remi Bajerna, preokret "vukova" Izvor: MONDO

Poslije remija na premijeri sezone u Hofenhajmu, Bavarci su i pred svojim navijačima zabilježili isti rezultat - 1:1, ovog puta protiv Verdera.

Gosti su poveli u 39. minutu, posle kiksa Bajernove odbrane, koja je dozvolila Aronu Huntu da uposli Mesuta Ozila usred kaznenog prostora, a Ozilu da prihvati loptu i između četvorice igrača u crvenim dresovima pošalje je u mrežu, ispod golmana Rensinga.

Bajern je još dodao gas u drugom poluvremenu, u igru je ušao i nedovoljno spremni Frank Riberi i inicijativa se isplatila kada je Mario Gomez najbrže reagovao na centaršut Filipa Lama i iz neposredne blizine matirao Tima Vizea - 1:1.

Na gostovanju u Kelnu, branilac titule prvaka Njemačke, Volfsburg je gubio, ali je za samo dva minuta preokrenuo i na kraju dobio 3:1. Keln je poveo u 49. minutu, a "vukovi" su u 73. preko Džeka i autogolom Vomea minut kasnije oeknuli na 2:1. Konačan rezultat postavio je Martins u 86. minutu.

Neočekivano ubjedljivo trijumfovao je Hamburg, na svom stadionu protiv Borusije iz Dortmunda - 4:1.

Već u 12. minutu bilo je 3:1 za domaće, kasnije je mladi švedski reprezentativac, Markus Berg, samo stavio "tačku na i".

Četiri puta je mrežu protivnika zatresao i Štutgart (sva četiri puta u drugih 45 minuta), a goleadu je otvorio Pavel Pogrebnjak, pojačanje iz Zenita.