BUNDES: Kačar strijelac i tragičar

Izgleda da Herta poslije odlazaka Marka Pantelića i Andreja Voronjina zavisi od jednog fudbalera - Gojka Kačara.

BUNDES: Kačar strijelac i tragičar Izvor: MONDO

Reprezentativac Srbije doneo je Berlincima pobjedu nad Hanoverom u prvom kolu, ali u nedelju nije uspio da ih spasi poraza u Menhengladbahu.

Borusija je savladala Hertu rezultatom 2:1 i probila se na diobu drugog mjesta, iza aktuelnog šampiona, Volfsburga. Tek su odigrana dva kola, ali nema sumnje da Borusiji prija visok plasman, pošto je cijelu prošlu sezonu provela u grčevitoj borbi za opstanak.

Domaćin je preko Bruersa i Matmura poveo sa 2:0, ali je Kačar uzvratio u 53. minutu, kada se dobro ubacio u šesnaesterac i glavom poslije kornera smanjio na 2:1.

Nekadašnji as Vojvodine u nekoliko navrata je bio blizu gola za izjednačenje, a najbolju šansu propustio je tri minuta prije kraja. Opet poslije kornera, sa svega četiri metra, neometan je zatresao prečku umjesto nebranjene mreže!

U samom finišu se ponovo našao u šansi, ali je u duelu sa Tobijasom Levelsom odlučio da padne i pokuša da iznudi penal. Nije uspio...