JSL: Vojvodina pokorila Kulu sa desetoricom!

Čak ni isključenje Nigerijca Naemeke Ađurua, već u 25. minutu meča s Hajdukom, nije poremetilo pobjedničke ambicije Vojvodine.

JSL: Vojvodina pokorila Kulu sa desetoricom! Izvor: MONDO

Novosađani su nastavili da igraju kao da je odnos snaga na terenu "11 na 11" i u Kuli deklasirali Hajduk na startu Jelen Superlige - 3:0 (0:0).

Posljednji meč prvog kola nacionalnog šampionata odigran je na Banjici. Tamo je Rad lako savladao povratnika u elitu, tim Smedereva, rezultatom 3:1 (1:0).

Vojvodina je protiv Hajduka pokazala da je riječ o razlici u klasama, ali i u pristupu fudbalskoj igri. Opstrukciji i grubostima domaćih igrača, sastav Dragoslava Stepanovića se suprotstavio brzinom i umijećem.

Rezultat nije izostao.

Poslije nekoliko solidnih prilika, u kojima je loše reagovao Dragan Mrđa, "lale" su ostale sa desetoricom igrača.

Ađuru je reagovao temperamentno i nepromišljeno, laktom je odgovorio na krajnje nesportski prekršaj Nikole Komazeca (povlačenje za dres sa leđa) i sudija Dragomir Stanković morao je da mu pokaže put u svlačionicu.

Vojvodina je ipak nastavila da dominira, kao da se ništa nije dogodilo. Do poluvremena su propale šanse Mrđe i Slavena Stjepanovića, da bi Dušan Tadić u prvih osam minuta drugog dijela riješio pitanje pobjednika.

Prvo je u 48. minutu matirao Manolova sa "bijele tačke", poslije prekršaja Radanovića nad Mrđom, a onda je u 53. povisio na 2:0 - opet na asistenciju Mrđe. Iskusni napadač izbjegao je ofsajd-zamku i uposlio mladog saigrača tako da gotovo nije bilo šanse da promaši.

Samo tri minuta kasnije, Mrđa je gotovo na istovjetan način dao šansu Stojki da se upiše u strijelce, međutim, Rumun je iz trka tukao preko gola.

Hajduk je u posljednjih pola sata imao terensku inicijativu, Lovrić je sa gol-linije izbacio šut Maraša, dok je Đurovski spriječio Kozoša da unese neizvjesnost u finiš meča.

"Tačku na i" stavio je Slobodan Medojević, koji je u posljednjim trenucima prisebno reagovao na odbijenu loptu i krunisao sjajno izdanje Vojvodine.