LŠ (plej-of): Trio završio posao

Arsenal, Štutgart i Olimpijakos su govoto sigurni učesnici Lige šampiona.

LŠ (plej-of): Trio završio posao Izvor: MONDO

Poslije pobjeda od 2:0 na gostovanjima Seltiku, Temišvaru i Šerifu u prvim utakmicama plej-ofa samo čuda mogu da ih spriječe u tome.

Mnogo zanimljivije biće u revanšima preostala dva duela, čiji su prvi mečevi odigrani u utorak.

Najuzbudljivije je bilo u Lisabonu gde je Fiorentina povela protiv Sportinga već u 6. minutu golom Vargasa (na slici). Ipak, nekadašnji fudbaler Partizana, crnogorski reprezentativac Simon Vukčević uspio je da izjednači u 58. minutu.

Međutim, on je odmah zatim napravio "medveđu uslugu" svom timu, jer je zbog načina na koji je proslavljao gol dobio drugi žuti karton!

Uprkos tome, Sporting je uspio da dođe do vođstva u 66. minutu preko Velosa, ali su Portugalci platili ceh Vukčevićevoj greški 13 minuta kasnije kada je Đilardino izjednačio.

Apoel, koji je eliminisao Partizan u prethodnoj rundi, ima aktivan rezultat za revanš na Kipru, jer je poražen samo minimalnim rezultatom na gostovanju favorizovanom Kopenhagenu.

Od srpskih internacionalaca igrao je samo Nenad Mirosavljević, za Apoel.