Nisu Danci baš toliko jaki

Francuzi prizemljili Skandinavce u Sent Etjenu, 2:0.

Pobede protiv Srbije (3:1) i reprezentacije SAD (3:2), stvorile su ispravnu sliku o kvalitetu selekcije Danske, sledećeg rivala "orlova" u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu.

U Humskoj i Arhusu, Danci su pokazali snagu protiv lošijih od sebe, a u međuvremenu su izgubili od Rumunije u Bukureštu (0:2). U nedelju uveče, u prijateljskoj utakmici u Sent Etjenu, nisu imali snage, ni znanja da se opet raduju.

FRANCUSKA - DANSKA 2:0 (2:0)

Golovima Aleksandra Lakazeta u 14. minutu, pa Olivijea Žirua u 38, domaćin Evropskog prvenstva 2016. stekao je nedostižnu prednost, koju je do kraja čuvao i sačuvao. "Trikolori" su bili bolji tim, a Danci su uspeli samo da pogode stativu, posle udarca Kron Delija u prvom poluvremenu.

S obzirom na to da je žrebom određeno da reprezentacija Francuske tokom kvalifikacija igra, kao organizator EP, kontrolne utakmice sa rivalima iz Grupe I, unapred je poznato da će u narednom periodu gostovati Albaniji (13. jun), pa Portugalu (4. septembar), pa ugostiti Srbiju (7. septembar)...

Sa druge strane, Danci će u sledećem terminu za utakmice reprezentacija dočekati Srbiju 13. juna.

Startne postave:

FRANCUSKA: Rufije - Žale, Varan, Koščelni, Tremulinas - Šniderlin, Kondogbija, Paje - Lakazet, Grizman - Žiru

DANSKA: Šmajhel - Jakobsen, Kjaer, Sviačenko, Boilesen - Kvist, Vas, Kron Deli - Vibe, Eriksen - Bentner