PREMIJER: Barnli srušio šampiona!

Poslije više od četiri decenije, Barnli pobijedio Mančester junajted i napravio prvu senzaciju u Premijer ligi ove sezone!

PREMIJER: Barnli srušio šampiona! Izvor: MONDO

Čudo se desilo, i to već u drugom kolu! Novajlija u Premijer ligi Barnli pobijedio je engleskog šampiona Mančester junajted 1:0.

Ekipa Aleksa Fergusona “kilavo” je započela odbranu titule minimalnom pobjedom na Birmingemom, a nastavila još “kilavije” – porazom od ekipe Barnlija, koja se prvi put nakon 33 godine takmiči u elitnom društvu.

Vejn Runi spiječio je veliko iznenađenje u prvom kolu, ali u srijedu Mančesteru nije bilo spasa. Fudbaleri Barnlija iznenadili su favorita golom veterana Blejka u 19. minutu, a onda se odlučili za čuvanje svog gola, u čemu su i uspjeli do samog kraja meča.

“Đavoli” su napadali, ali svi njihovi pokušaji da zatresu mrežu “ljubičica” otišli su u nepovrat, čak i kada je u 43. minutu Evra fauliran u šesanaestercu gostiju, a sudija pokazao na bijelu tačku.

Goman Barnlija odbranio je šut Majkla Kerika i time zapečatio sudbinu Mančester junajteda.

.
Aleks Ferguson pokušao je da nešto promijeni uvođenjenm Valensije i Berbatova, ali nije urodilo plodom, pa bi vremešni Škot mogao još jednom razmisliti da li će do kraja prelaznog roka ipak posegnuti u bogatu klupsku kasu.

Bio je to prvi trijumf Barnlija nad “đavolima” još od 14. septembra 1968. godine!

Za razliku od Mančester junajteda, Totenhem i Liverpul nisu dozvolili iznenađenje. “Pijevci” su protutnjali Halo i pobjedom od 5:1 izbili na diobu prvog mjesta sa Čelsijem.
Svoje veče imao je Džermejn Defo koji je tri puta pogađao protivničku mrežu.

Liverpul se pobjedom od 3:0 nad Stoukom iskupio navijačima za subotnji poraz od Totenhema.
Fernando Tores doveo je svoj tim u vođstvo već u petom minutu, a na 2:0 povisio je Glen Džonson svojim prvim golom u dresu “redsa”. Goleadu na Enfildu završili su Kujt i Ngog pogosima u 78. i 92. minutu.

Birmingem je u dramtičnoj završnici došao do sva tri boda protiv Portsmuta. U posljednjem minutu meča golman “pompeja” Džejms oborio je Larsona, a Mekfejden je bio siguran sa 2bijele tačke” i donio svom timu prva tri boda ove sezone.

Četiri utakmice drugog kola Premijer lige odložene su zbog učešća klubova u evropskim takmičenjima.