LE: Partizan-Žilina 1:1, Slavija-Zvezda 3:0

Partizan poveo protiv Žiline iz penala, a zatim i primio gol sa 11 metara. Zvezda izgubila u Pragu 3:0.

LE: Partizan-Žilina 1:1, Slavija-Zvezda 3:0 Izvor: MONDO

Crno-bijeli su poveli u 15. minutu folom Klea sa penala, koji je dosuđen poslije prekršaja nad Moreirom.

U 34. minutu, Žilina je izjednačila, takođe iz penala, koji je skrivio golman Mladen Božović, jer nije uspio da stigne do lopte prije igrača slovačke ekipe. Precizan sa penala bio je Brazilac Adauto da Silva.

Poslije izjednačujućeg gola stadionom u Humskoj prolomilo se: "Igrajte fudbal!".

Partizan je oštećen u 40. minutu, kada sudija iz Gruzije Levan Paniašvili nije dosudio očigledan penal nad Kleom. Umjesto toga Brazilcu je dao žuti karton.

Crno-bijeli su u prvom dijelu igre izgledali iznenađujuće konfuzno i anemično, sa tek povremenim bljescima. Odbrana, koja bi trebalo da bude najiskusniji dio tima, u pojedinim momentima djelovala je potpuno izgubljeno.

Žilina je bila opasnija i organizovanija u prvih 45 minuta. Najbolju priliku propustio je Viskočil kada je iz šesnaesterca topovski šutirao, ali je Božović dobro reagovao.

O igri Partizana govore i zvižduci igračima u crno-bijelim dresovima, ali i sudiji i treneru Slaviši Jokanoviću na poluvremenu.

Slavija je u Pragu savldala Crvenu zvezdu rezultatom 3:0. Golove je u 34. i 65. minutu postigao Zdenjek Šenkerik, a u 81. Stanislav Vlček.

Tutorić je "ispao" iz igre poslije duplog pasa na lijevoj strani, umakao mu je Hloušek i uputio centaršut tačno na peterac. Lopta je preletjela debitanta u crveno-bijelom dresu, Milana Vilotića, a Šenkerik se samo poklonio i glavom matirao nemoćnog Bojana Pavlovića - 1:0.

Kod drugog pogotka je Tutorić napravio još veću grešku.

Lopta je poslije brze i precizne akcije, došla do Suhija na desnom krilu, njegov centaršut prošao je kroz cijeli šesnaesterac i na petercu došao do najstarijeg od Zvezdinih štopera.

Umjesto da odmah izbaci loptu daleko u polje, ovaj je oklijevao, Hloušek ga je pritisnuo sa leđa, da bi Tutorić u padu dodao Šenkeriku kao "na tacni". Njemu, naravno, nije bilo teško da sa sedam-osam metara postigne svoj drugi pogodak - 2:0 za Slaviju!

Treći pogodak pao je poslije jedne od brojnih polukontri, koje je Slavija izvela u tom dijelu utakmice.

Černi je pretrčao Vujadina Savića i oštro tukao sa 16 metara iskosa, Pavlović je samo odbio loptu do Vlčeka, koji iz takve situacije nije mogao da promaši čak i da je htio - 3:0. Bila je to svojevrsna repriza prvog gola koji su crveno-bijeli primili od Dinama u Tbilisiju.

Jokanović je u duelu sa Žilinom, prvi put ove sezone, izveo po imenima najjaču odbrambenu liniju. Nenad Đorđević igra desnog beka.

Pižon je odlučio da Slaviji u Pragu suprotstavi zatvorenu formaciju, u kojoj su tri štopera, tri zadnja vezna i samo jedan napadač.

PARTIZAN: Božović - Đorđević, Gavrančić, Krstajić, Obradović - Fejsa, Tomić, Moreira, Ljajić - Bogunović, Kleo.

KLUPA: D. Božović, Stevanović, Ilić, B. Jovanović, Brežančić, Vašington, Knežević.

CRVENA ZVEZDA: Pavlović - Ninkov, Tutorić, Savić, Vilotić, Srećković - Isah, Savio, Bogdanović, Lazetić - Lekić.

KLUPA: Stamenković, Ignjatijević, Cvetković, Jevtić, Perović, Blažić, Nikolić.