Roma konačno odbranila Olimpiko!

Rimljani slavili u jednom od derbija 29. kola Serije A.

Posle šest remija i jednog poraza, Roma je konačno osvojila tri boda na svom stadionu!

U jednom od derbija 29. kola Serije A, na Olimpijskom stadionu u Rimu savladan je Napoli - 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Miralem Pjanić u 25. minutu, posle odlične akcije Iturbea i Florencija. Reprezentativac Bosne i Hercegovine precizno je šutirao iz prve po zemlji na povratno dodavanje sa desnog boka.

Osim te akcije, domaći fudbaleri nisu stvorili mnogo prilika pred golom gostiju.

Napoli je bio bolji rival veći deo utakmice, imao je više šansi, ali je De Sanktis odlično branio, a u 39. minutu sudija Nikola Ricoli nije svirao penal za tim sa juga Italije. Manolas je uklizavanjem blokirao šut De Guzmana, ali je loptu zakačio i rukom. Pištaljka se, međutim, nije čula.

Roma je u finišu meča mogla i da osigura pobedu, kada je Iturbe u 87. minutu lepo obišao golmana Napolija, Anduhara, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić odigrao je ceo meč za svoj tim. Imao je nekoliko dobrih prodora, ipak, nije bio zapažen kao u nekim prethodnim mečevima u dresu "vučice".

Roma je ovom pobedom zadržala drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, kojem se pored Napolija nadaju i Lacio, Sampdorija i Fiorentina. Zato će izuzetno zanimljiv biti duel Fiorentine i Sampdorije od 18.30.