DEVET golova Reala, PET Ronalda!

Real Madrid stigao do jedne od najubedljivijih pobeda u Primeri. Kristijano Ronaldo postigao pet golova.

Real Madrid je u 29. kolu Primere zabeležio najubedljiviji trijumf u sezoni. Nedeljni matine na stadionu "Santjago Bernabeu" protiv Ganade završen je pravim festivalom golova i lepih poteza - 9:1 (4:0)!

Kristijano Ronaldo je postigao het-trik pred kraj prvog poluvremena.

Već posle 45 minuta bilo je jasno da će Madriđani bez ikakvih problema osvojiti nova tri boda i ostati u trci za Barselonom i šampionskom titulom.

Madriđani su na odmor otišli sa velikih 4:0, pošto se pre Ronalda i Geret Bejl upisao u strelce u 25. minutu.

Fascinantan učinak Portugalca zasenio je događaj s početka drugog dela igre. Real je postigao još tri gola i to za samo ČETIRI minuta!

Karim Benzema je otvorio novu seriju u 52, zatim je sa goleadom nastavio Ronaldo u 54, a onda je samo dva minuta kasnije i Benzema po drugi put pogodio.

Za manje od 240 sekundi Real je od 4:0 stigao do 7:0.

Albert Ibanjez je smanjio rezultat u 74. minutu, ali gostima očigledno nije bilo dosta to što su se našli u nemilosti protivnika, pa je i Mainz pred kraj utakmice ubacio loptu u svoj gol.

Tačku na propast Granade u Madrid stavio je Ronaldo petim golom na utakmici, a 36. u sezoni.

Pre meča sa Granadom najubedljiviji trijumf ove sezone tim Karla Anćelotija imao je 20. septembra 2014. u La Korunji, kada je Deportivo pobeđen 8:2. Posle te utakmice Real je po pet komada davao Elčeu, Atletik Bilbau, Levanteu i Rajo Valjekanu.

Najubedljiviji trijumf Real je ostvario u sezoni 1959-1960 protiv Elčea (11:2).

Atletik Bilbao pobedio je Barselonu 12:1 8. februara 1931. godine, dok su Katalonci vlasnici dva najubedljivija trijumfa u gostima, protiv Almerije 2010. i Las Palmasa 1959. godine.

Barselona ima utakmicu manje i bod više od Reala...